نکاتی در مورد نگهداری از سنگ

10 / 10
از 1 کاربر

امروزه استفاده از سنگ ها برای مصارف و ساخت سازه های مختلف رواج یافته است. از این رو توجه به آنها و نگهداری از سنگ ها به یک دغدغه برای بسیاری از افراد تبدیل شده است. آسیب دیدن سنگ ها به مرور زمان موجب از بین رفتن زیبایی منطقه می شود و تعمیر و تعویض آنها هزینه های زیادی را در برخواهد داشت. یکی از راه های نگهداری از سنگ ها و تمیز کردن آنها، انجام عملیات سنگسابی بر روی سنگ است.

سنگسابی یک عملکرد تخصصی است و باید توسط افرادی که در زمینه سنگسابی تخصص یافته اند و با استفاده از تجهیزات و وسایل مخصوص سنگسابی انجام شود. برای این منظور شرکت های تاسیس شده اند که خدماتی چون سنگسابی، کفسابی و نماشویی ارائه می دهند. شرکت خدماتی آسان ساب شرکتی فعال در زمینه خدمات سنگسابی، کفسابی و نماشویی است. شما می توانید برای بهره وری از خدمات این شرکت با متخصصان این شرکت در تماس باشید. علاوه بر فرآیند سنگسابی، افراد می توانند به شخصه از سازه های سنگی خود نگهداری کنند. برای این منمظور تنها باید به نکاتی که در ادامه برای شما شرح می دهیم، توجه نمایند.

یکی از نکاتی که در نگهداری از سنگ باید به آن توجه کرد، گردگیری و حذف گرد و غبار و خاک از سطح سنگ است. زیرا این مواد به مرور زمان موجب ایجاد خراش در سطح سنگ و ساییده شدن سنگ می شود. برای رفع این مواد از سطح سنگ می توانید از یک جارو و یا وسایل گردگیری استفاده نمایید.

پاکسازی سنگ با استفاده از آب گرم ، مواد شوینده و اسفنج و یا پارچه های غیر ساینده نیز در مراقبت از سنگ بسیار موثر است. منظور از مواد شوینده، آن دسته از مواد هستند که به طور ویژه تنها برای شست و شوی سنگ و سنگسابی تولید شده اند. این مواد در بازار به وفور یافت می شوند اما در خرید و استفاده از مواد شوینده برای تمیز کردن سنگ و سنگسابی باید نکاتی را در نظر بگیرید.

ابتدا اینکه همانطور که گفته شد برای پاکسازی سنگ و سنگسابی تنها باید از مواد شوینده مخصوص اینکار استنفاده کرد. مواد شوینده چند منظوره به سنگ آسیب می رسانند. از استفاده از مواد شوینده حاوی مواد اسیدی چون لیمو و سرکه پرهیز کنید زیرا برخی از انواع سنگ مانند سنگ مرمر، سنگ سیمانی و سنگ آهک در برابر اسید حساس هستند و این مواد موجب آسیب رسیدن به سطح سنگ می شود.

مواد شوینده آنزیمی نیز به دلیل داشتن مواد ساینده موجب بروز خراش در سطح سنگ می شوند. علاوه براین استفاده بیش از حد از مواد شوینده سنگ و سنگسابی نیز به سنگ آسیب می رساند از این رو توصیه می شود برای استفاده از این مواد ابتدا نحوه استفاده از آن را مطالعه کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :