نماشویی چیست؟

10 / 10
از 1 کاربر

نماشویی یکی از خدمات شست و شو است که کاربرد زیادی در ساختمان های بلند و آسمان خراش ها دارد. در واقع تا قبل از سال 1950، عمدتا نماشویی شامل شستن پنجره ها بود که توسط گروهی از کارگران انجام می شد. این کارگران با یک قلاب و بند چرمی از آسمان خراش ها آویزان می شدند و اقدام به تمیز کردن پنجره ها می کردند. با اینکه در آن زمان آنها تنها از یک قلاب آویزان بودند اما باز هم احساس امنیت می کردند. اما با ظهور ساختمان هایی با دیوارهای شیشه ای در دهه 1950، پنجره ها به طور کلی نمای ساختمان ها را تشکیل دادند.

و از آنجایی که این نماها و به عبارتی پنجره ها قابل باز شدن نبودند، برای نماشویی نیاز به دسترسی خارجی وجود داشت بنابراین فرآیند نماشویی پیچیده تر شد. به منظور تسهیل دسترسی خارجی برای نماشویی، ساختمان ها باید با سقف مسطح ساخته می شدند تا با تجهیزات ثابت و یا متحرک نماشویی تطبیق پیدا کنند.مکانیسم های مختلفی به منظور انجام فرآیند نماشویی توسعه یافته اند.

برای مثال استفاده از یک ریل معلق در بالای سقف یک ساختمان که توسط اپراتور کنترل می شود. البته لازم به ذکر است که این نوع مکانیسم نماشویی بیشتر در آسمان خراش ها و ساختمان های بلند که استفاده از آنها مقرون به صرفه است کاربرد دارند.

در شکل زیر انواع مختلف مکانیسم های نماشویی را برای شما کاربران عزیز به نمایش گذاشته ایم. در صورت تمایل به نماشویی ساختمان خود می توانید با شرکت آسان ساب تماس بگیرید. شرکت آسان ساب یک شرکت خدماتی فعال در زمینه کفسابی ، نماشویی و سنگسابی است.

نماشویی چیست؟

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :