سنگسابی انواع سنگ

10 / 10
از 1 کاربر

سنگ ها در انواع مختلف و با ویژگی های متفاوت وجود دارند. همین تفاوت در ویژگی سنگ ها موجب ایجاد روش های مختلف سنگسابی شده است. در واقع هر نوع سنگ بسته به خصوصیاتی که دارد به صورت خاصی سنگسابی و کفسابی می شود. انواع مختلف سنگ که استفاده از آنها در ایران بسیار کاربردی به شرح زیر می باشند.

• یک نمونه پرکاربرد از انواع سنگ که بیشتر دارای جنبه تزیینی است، سنگ تراورتن است. این سنگ درواقع نوعی سنگ آهکی متخلخل است.

• یکی دیگر از انواع سنگ که در ساخت و ساز در ایران بسیار کاربرد دارد و استفاده از آن به عنوان کفپوش، سنگ نما و همچنین در ساخت مجسمه رایج است، سنگ مرمر است. این سنگ در جرگه انواع سنگ دگرگونی است که از دگرگونی آهک شکل می گیرد. به طور مفصل در مورد کفسابی و سنگسابی مرمر و گرانیت در مقاله "کفسابی مرمر" توضیح داده شد.

• در نهایت سنگ گرانیت نیز یکی از سنگ های پر مصرف در ساخت و سازهای به ویژه خارجی است. این نوع سنگ نسبت به سنگ مرمر دربرابر سایش مقاوم تر است. سنگ گرانیت از جمله سنگ های آذرین است که تقریبا فرآیند سنگسابی و کفسابی مشابه با سنگ مرمر دارد.

شرکت خدماتی آسان ساب ارائه دهنده تمام خدمات مربوط به کفسابی، سنگسابی و نماشویی انواع مختلف سنگ است. در صورت نیاز به سنگسابی با مشاوران ما در شرکت آسان ساب در تماس باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :